Rehabilitační pomůcky PDF Tisk Email

 

 

Rehabilitační pomůcky jsou nedílnou součástí sportu a zdravého životního stylu. Právě v dnešní době roste význam rehabilitačních pomůcek, které nám napomáhají udržet a zlepšit náš zdravotní stav. Rehabilitační míč nebo někdy také cvičební míč zná každý, ale existuje celá škála rehabilitačních a cvičebních pomůcek, které nám pomáhají odstraňovat bolesti a posilují hluboké svalstvo. Mezi ně patří i balanční pomůcky. Balanční pomůcky jsou balanční klíny, čočky, kruhy a plochy. Lidé, kteří pracují u počítače a sedí celý den jistě ocení třeba balanční klín, který tělo drží v aktivní pozici a balancováním posiluje hluboké svalstvo především ve středu těla. Navíc si člověk šetří páteř a nepřetěžuje povrchové svalstvo. Rehabilitační míče nejsou jen kulaté, jak je všichni známe, nabízíme míče oválné, válcové, dvojmíče, míče s nožičkami. Různé tvary míčů zase reagují na individualitu lidí a dle tvaru míče rozlišujeme různou míru stability. Z toho důvodu si u nás vyberou jak aktivní sportovci, děti i senioři.

Další skupinou rehabilitačních pomůcek jsou posilovací pomůcky v našem případě hlavně pro jemnou motoriku. Pro cvičení jsou vhodné cvičební podložky, které jednak izolují tělo od tvrdé země a jednak jsou protiskluzové. To ocení všichni, kteří cvičí jógu, pilates a další sporty.

Nelze opomenout ani masážní pomůcky, které napomáhají prokrvení namáhaných částí těla a umožňují úlevu po sportu nebo i namáhavém dni. Použitím masážních pomůcek uvolníte své tělo a to bude mít i pozitivní vliv na Vaší psychiku.

Kompletní nabídku rehabilitačních pomůcek najdete na eshopu. Pomůcky je možno vyzvednout nebo i objednat na naší prodejně v Kladně.

Pomůcky je možno objednat přes prodejní sít www.siv.cz